Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nie będzie żłobka na Czechowie. Mieszkańcy go nie chcieli

Utworzony przez ja, 1 października 2014 r. o 21:59 Powrót do artykułu
A do zlobka czyje dzieci beda chodzic? Nie z czechowa?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oczywiście przeciwnicy budowy to zgraja starych dewot co z jednej strony w legionie maryji a z drugiej strony donosy składają na innych w urzędzie skarbowym.   Panie Prezydencie - prosimy przenieśc budowę tego żżłobka na Rudnik - nam jest tam bardzo potrzebny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko jak zwykle na opak. Żłobek TAK. Protest był przeciwko wycince drzew i budowie ulicy przecinającej osiedle na pół. Na tym osiedlu w najbliższej okolicy znajdują się 4 przedszkola (1 państowe, 2 prywatne i 1 specjalne) Dzieci z tych przedszkoli codziennie spacerują po spokojnych alejkach osiedla., Jak Panie miałyby wyprowadzac dzieci skloro alejki zamieniłyby się w ruchliwą ulicę dojazdową. Ktoś pomyślał o bezpieczeństwie tych dzieci? Wg planów, ulica przebiegałaby wzdłóż osiedlowego placu zabaw. Dzieci przy tym placy jeżdżą na rowerach, hulajnogach, rolkach, Co z bezpiecznym placem zabaw? Budujcie żłobek, ale na prawdę nie ma potrzeby budowania drogi "pod same drzwi". Wjazd na teren jest dobry - znajduje się tam Przedszkole Specjalne inie ma problemu z dojazdem, dostawą zaopatrzenia, wywozem śmieci. Po co kosztem mieszkańców, dzieci z okolicznych przedszkoli i ich bezpieczeństwa budować Nam drogę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Jak Panie miałyby wyprowadzać dzieci skoro alejki zamieniłyby się w ruchliwą ulicę dojazdową"   Żłobek na 100 miejsc - połowa dzieciaków dowożona autem to 50 samochodów + 20 pracowników to 70 aut dziennie x 2 bo przyjazdy i odjazdy. To razem daje 140 przejazdów. Teraz dzielimy to na 13 godzin działania żłobka. Wychodzi więc ok. 11 przejazdów na godzinę. W przybliżeniu 1 samochód co 5 minut.   No ruch nieziemski, trzeba będzie ekrany zbudować. A dla Pań z dziećmi koniecznie zatrudnić przeprowadzacza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja chcę żłobka! więc nie piszcie "mieszkańcy czechowa". od kiedy ktoś ma prawo decydować co powstanie a co nie ? k.. płacę podatki ma być żłobek! bedzie jeszcze kopacz mówic ze 100 mln na złobki ale jakies p.. cebulaki beda sie nie zgadzac. to wyp.. z czechowa w bieszczady jak ci jedna z druga wszystko przeszkadza. bo mi tez moze zaczac przeszkadzac.. np morda jednej czy drugiej.. i co przesiedlicie je wtedy ? polityka prorodzinna absurd ! a jakies poj.. beda decydowac co ma byc na moim osiedlu ? juz dawno mi tak nikt cisnienia nie podniósł <_< - inna sprawa ze nie muszą robić na tej menelni - niech zrobią koło orfeusza np tam jest sporo miejsca i nie będzie menelom przeszkadzać. jeszcze ten tytuł..  referendum jakieś było że tak piszecie ? sorry za język - ale w tym chorym kraju to chyba tylko tak można przemawiać żeby coś zdziałać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A nie byłoby prościej zrobić coś, żeby budynek przy Braci Wieniawskich przekstałcić na taki, spełniający normy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zawsze mnie zastanawia, dlaczego budowę nowych placów zabaw, przedszkoli czy żłobków zawsze oprotestowują kobiety - takie, których dzieci już wyrosły z danego etapu rozwoju. Tzn. kobieta, którego dziecko jest np. w podstawówce za żadne skarby nie zgodzi się na budowę placu zabaw pod swoim blokiem, starsze panie zawsze będą przeciwko budowie placów zabaw, przedszkoli, itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żeby wysyłać dzieci do żłobka to trzeba mieć pracę, a słyszałem, że w Polsce B tylko budzetówka jako tako działa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Jak Panie miałyby wyprowadzać dzieci skoro alejki zamieniłyby się w ruchliwą ulicę dojazdową"   Żłobek na 100 miejsc - połowa dzieciaków dowożona autem to 50 samochodów + 20 pracowników to 70 aut dziennie x 2 bo przyjazdy i odjazdy. To razem daje 140 przejazdów. Teraz dzielimy to na 13 godzin działania żłobka. Wychodzi więc ok. 11 przejazdów na godzinę. W przybliżeniu 1 samochód co 5 minut.   No ruch nieziemski, trzeba będzie ekrany zbudować. A dla Pań z dziećmi koniecznie zatrudnić przeprowadzacza.   Takim jak Pan trzeba podziękować żłobek na czubach !!! i niech czechów sobie jeździ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Jak Panie miałyby wyprowadzać dzieci skoro alejki zamieniłyby się w ruchliwą ulicę dojazdową"   Żłobek na 100 miejsc - połowa dzieciaków dowożona autem to 50 samochodów + 20 pracowników to 70 aut dziennie x 2 bo przyjazdy i odjazdy. To razem daje 140 przejazdów. Teraz dzielimy to na 13 godzin działania żłobka. Wychodzi więc ok. 11 przejazdów na godzinę. W przybliżeniu 1 samochód co 5 minut.   No ruch nieziemski, trzeba będzie ekrany zbudować. A dla Pań z dziećmi koniecznie zatrudnić przeprowadzacza.
No dokładnie, rodzice (i to na pewno tylko część) rano przywiezie a po południu odbierze dzieciaki, i po ruchu. Więc argument przecikwo budowie, że bedzie tam mega wielki ruch - słabo mnie przekonuje. Szkoda tego żłobka, szkoda dzieciaków, szkoda rodziców... A co do drzew... jeśli chodzi o to osiedle to jest tam ich naprawdę dużo, nawet za dużo...w mieszkaniach na parterze i pierwszym piętrze ciągle ciemno, zimno. Także cała ogromna dzielnica Czechów (jakieś 60 tyś ludzi) dziękuje osiedlu Karłowicza za pozbawienie żłobka...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja żłobka nie chcę! Hałas, nadmierna ilość samochodów. Trzymajcie sobie swoje dzieci w domach a nie innym je podsyłacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja żłobka nie chcę! Hałas, nadmierna ilość samochodów. Trzymajcie sobie swoje dzieci w domach a nie innym je podsyłacie.
  To się wyprowadz do lasu Ćwoku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie dostali anonimowe ulotki(wiadomo kto je rozsyłał) i uwierzyli we wszystko - w ruchliwą ulicę, w wycinkę drzew itd. to jest dzielnica TUŁAJEWA z PIS i jak widać Pisiory posuną się tak daleko jak to tylko możliwe by przeszkodzić Żukowi, nie liczą się mieszkańcy tylko cel polityczny a ten jest jasno określony: przejąć władzę w mieście bez względu na cenę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie 10x pomyślcie zanim zaczniecie pisac takie bzdury, jeszcze trochę to wasze dzieci i wnuki będzięcie wozić do żłobków w innych ,,miastach'' bo wam przeszkadza to ,przeszkadza tamto ; jak chcą postawic nowy bezpieczny dla dzieci to trzeba sie  z tego cieszyć a nie szukać dziury w całym; Polak to potrafi tylko narzekać ; to jest przykre :-(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chodzi o żłobek a o drogi dojazdowe i popieram protestujących, bo teraz buractwo musi wszędzie podjeżdżać samochodami pod same drzwi, bo jak przejdzie 50-100 metrów to korona im z głowy spadnie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chodzi o żłobek a o drogi dojazdowe i popieram protestujących, bo teraz buractwo musi wszędzie podjeżdżać samochodami pod same drzwi, bo jak przejdzie 50-100 metrów to korona im z głowy spadnie...
Aha, czyli karetka albo straż pożarna mają skakać po drzewach żeby dotrzeć do żłobka, przede wszystkim po to są tworzone drogi dojazdowe...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież pojazdy uprzywilejowane mogą jeździć po chodniku, tak jest od zawsze i jakoś dojeżdżają. O ile jakiś "mundry" nie zastawi przejazdu swoim sztruclem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze, że żłobka nie będzie  Teraz mamy spokój pod oknem, a mogła być ulica, więc chyba logiczne że nie chcemy tego zmieniać, jest gdzie wyjść z dziećmi i zostanie osiedlowa zieleń, place zabaw i boisko. Pod protestem podpisywali sie w większości rodzice i to małych dzieci, zatem o czymś to świdczy. Ten żłobek jest zbędny, trzeba zapewnić rodzicom warunki do wychowania dzieci, a nie budować przechowalnię maluchów.
 
Bardzo dobrze, że żłobka nie będzie  Teraz mamy spokój pod oknem, a mogła być ulica, więc chyba logiczne że nie chcemy tego zmieniać, jest gdzie wyjść z dziećmi i zostanie osiedlowa zieleń, place zabaw i boisko. Pod protestem podpisywali sie w większości rodzice i to małych dzieci, zatem o czymś to świdczy. Ten żłobek jest zbędny, trzeba zapewnić rodzicom warunki do wychowania dzieci, a nie budować przechowalnię maluchów.
  Spokój pod oknem?? Przecież wielu mieszkańców bloku Młodej Polski 22 zostawia samochody tuż pod klatkami na chodniku, bo na trawnikach (np. przy górce) spółdzielnia postawiła słupki metalowe. Nie wspomnę o parkowaniu na chodniku między placami zabaw (koło białego domku). Jeździcie Państwo tak, że dzieci z chodnika muszą uciekać ( sama trzymam moja dziecko mocno za rękę, bo mamusia z tatusiem muszą podwieźć pociechę swoim rzęchem pod samą klatkę :P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem robi się wtedy gdy paru osiedlowych buntowników zaczyna buntować mieszkańców osiedla i wciskać im kit, w który muszą uwierzyć, bo nie dadzą im spokoju. Gdyby nie Ci buntownicy to ludzie zgodziliby się na żłobek oraz parkingi pod oknami, bo jest ich mało na osiedlu. Miasto odpuściło budowę żłobka, wporządku.Ale niech teraz mieszkańcy MP22 wyniosą się swoimi samochodami z alejki po której chodzą dzieci. Za mojej młodości na tej alejce nie stały żadne samochody! Parkujący tam ludzie, przynajmniej niektórzy nie chcieli parkingu pod swoimi oknami, a parkują pod oknami innych jeszcze blokując chodnik, fałszywce. Jakie to wszystko mądre w tym bloku, itp. Zwykła hołota, która nie umie żyć w zgodzie i dostosować się do zmieniających realiów, skoro coś dostali to jest to święta rzecz i niechcą odpuścić,a tylko innym przeszkadzać chcą. Na miejscu Żuka drogę bym im pod samymi oknami puścił a żłobek najbliżej jak sie da wybudował i nie przejmował się ich opinią. Mieszkaniec na szczęscie nie MP22 ;)  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wypowiem się jako mieszkaniec MP22, Absolutnie nie jestem przeciw budowie żłobka w tym miejscu, przynajmniej nie będzie tego buszu za płotem (trawa koszona nieregularnie albo wcale). Zaś co do koncepcji dojazdu, to lepsza jest wersja 1 (droga dookoła obiektu), jednak lepiej by było, gdyby była ona jednokierunkowa (ruch zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara), dzięki czemu można by było zaprojektować miejsca parkingowe równolegle do jezdni. Jak już ktoś wspominał, koncepcja z dojazdem od Kameralnej spowoduje wzrost ruchu tranzytowego (cwaniactwo chcące ominąć światła na skrzyżowaniach przy USie i Orfeuszu). No chyba zrobić dojazdy z obu stron (od Kameralnej i MP26) bez ich połączenia.   Odnośnie drzew,to w chwili obecnej jest ich za dużo, oraz są wysokie, przez co w najniższych kondygnacjach MP22 jest zwyczajnie ciemno.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...